07. Życie naznaczone - Cezary Galek

Wersja do wydruku   

 

Nagranie i emisja reportażu kwiecień 2006

Historia młodej matki, aktywnie pracujacej, oczekujacej na transplantacje serca...


 

Cezary Galek

-dziennikarz Polskiego Radia „Zachód” w Zielonej Górze , gdzie kieruje Redakcją Artystyczną (kultura , literatura, reportaż) . Współpracownik Studia Reportażu i Dokumentu PR . Jego audycje są emitowane w programach centralnych i rozgłośniach regionalnych . Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu i wydziału dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego (dwuletnie podyplomowe studia dziennikarskie) .

Laureat wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów w tym dwukrotnie Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarzy i Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jego prace reprezentowały Polskę na Prix Europa i Prix Italia oraz IFC .

Jest pomysłodawcą i realizatorem Ogólnopolskich Warsztatów Reporterów Radiowych i Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego „Wspólna Europa” organizowanych od pięciu lat w „Bukowym Dworku” k. Łagowa Lubuskiego.

W pracy dziennikarskiej zawsze podmiotem jest dla autora człowiek i przestrzeń w której żyje. Jego audycje pod względem formalnym często nie mieszczą się w tradycyjnej definicji reportażu . Wykorzystuje prozę , poezję, muzykę i inne elementy służące konstruowaniu dramaturgii bliskiej klimatem i charakterem radiowym formom artystycznym . Operuje szerokim i urozmaiconym formalnie planem dźwiękowym wykorzystując umiejętności zdobyte w trakcie edukacji muzycznej . Sam realizuje swoje audycje co sprzyja odautorskiemu postrzeganiu rzeczywistości skracając wydatnie drogę formalną między bohaterem a słuchaczem.

Projektowanie stron SSI