Aktualności

WOODSTOCK 2013

13.07.2013

19 dni pozostało do otwarcia tegorocznego 19. Przystanku Woodstock.  Jak zapewnia głównodowodzący Przystanku Jurek Owsiak : Przystanek Woodstock jest już przygotowany w 99 procentach, bo zawsze coś może ulec zmianie - zastrzega, ale zaprasza wszystkich w dniach 1-3 sierpnia do Kostrzyna nad Odrą. Stowarzyszenie dołącza się do zaproszenia, jak zwykle od 6 lat będziemy obecni w alejce organizacji NGO.  

  • Jeśli chcesz zapytać:
  • Kiedy osoba chora może mieć  przeszczep ?
  • Gdzie można sprzedać nerkę, a może płuco ? 
  • Czy oświadczenie woli  to informacja która spowoduje że lekarze nie pomogą Ci po zdecydowałeś się zostać dawcą? 
  • Jesłi chcesz się podzielić swoją opinią na temat  przeszczepu głowy. 

Zapraszamy !! 

 Więcej >

Byliśmy na Dniach Przasnysza

25.06.2013

Dni Przasnysza i Ziemi Przasnyckiej stały się, dla naszych warszawskich przyjaciółek i członkiń stowarzyszenia, okazją do propagowania wiedzy o transplantacji i dawstwie organów po śmierci.

 Więcej >

Nasze historie w biuletynie NFZ

06.06.2013

Szczeciński Oddział NFZ  wydał biuletynem zat. "Historie prawdziwe

o walce z chorobą, opowiedziane przez pacjentów i lekarzy",

w którym są m.in. 4 artykułyprasowe poświęcone przeszczepom - bardzo budujące i poruszające. 

Na stronie internetowej dostępny jest tutaj
http://www.nfz-szczecin.pl/files/2013_01_10_historie_prawdziwe.pdf.

(str. 4, 26, 36, 44 oraz 67)

 Więcej >

Byliśmy w Szczecinie Pod Platanami

02.06.2013

Nasze stowarzyszenie miało, po raz pierwszy, okazję pokazać się publicznie w Szczecinie. Na XII Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI postawiliśmy swój namiot i wspólnie z dziesiątkami innym szczecińskich stowarzyszeń i organizacji (prezentującymi swoje osiągnięcia) pokazaliśmy szczecinianom naszą pracę i ideę transplantacji i dawstwa organów.

 Więcej >

Pierwszy przeszczep twarzy ze wskazań życiowych, tzw. pilny

23.05.2013

33-letni pacjent, któremu przeszczepiono twarz w Centrum Onkologii w Gliwicach, ma szansę na normalne życie - będzie mógł jeść, oddychać i widzieć, choć maszyna do cięcia kamieni prawie amputowała mu twarz – zapewnili lekarze, którzy przeprowadzili zabieg.

 Więcej >

Światowy Dzień Nadciśnienia Tętniczego

17.05.2013

500 000 000 o tyle wzrośnie w ciągu 15 lat liczba chorych na nadciśnienie tętnicze na świecie. Nie dajmy się cichemu zabójcy! 17 maja Światowy Dzień Nadciśnienia Tętniczego, ustanowiony przez Światową Ligę Nadciśnienia Tętniczego.

 Więcej >

Propozycja - Ogólnopolska pielgrzymka ludzi związanych z przeszczepami

16.05.2013

Duszpasterstwo Transplantacja "Tak" zaprasza na Ogólnopolską pielgrzymkę ludzi związanych z przeszczepami do Krakowa.

Sanktuarium Matki Błogosławionego Macierzyństwa Domus Mater - Księża Sercanie, 13. lipca 2013 r.

 Więcej >

Wojskowi medycy dołączyli do przeszczepiających nerki

15.05.2013

Po raz pierwszy w polskim szpitalu wojskowym przeprowadzono operację przeszczepienia nerki od zmarłego dawcy. Biorcą była 32-letnia pacjentka, która z powodu choroby nerek przez kilka ostatnich lat musiała być dializowana.

 Więcej >

Motocyklista = dawca nerek??

26.04.2013

Mówią o nich szybcy, wściekli, źli. Zrobiło się ciepło, na ulicach wielu miast i drogach pojawiło się wielu motocyklistów, dla których adrenalina jest ważniejsza od bezpieczeństwa. 

O szalonych motocyklistach mówi się, że to dawcy nerek.

 

 Więcej >

Serce do przeszczepu na pokładzie samolotu Marynarki Wojennej

21.04.2013

Około godziny potrzebował samolot Marynarki Wojennej na przewiezienie w czwartek z Warszawy do Gdańska serca przeznaczonego do przeszczepu. Po kolejnych dwóch godzinach serce zaczęło bić w ciele pacjentki Kliniki Kardiochirurgii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

 Więcej >

Proponowane zmiany w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej (AOS)

11.04.2013

Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Agnieszka Pachciarz przekazała 8 kwietnia br. do konsultacji projekt zmiany zarządzenia w sprawie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Część zgłoszonych zmian ma dotyczyć zwiększenia przez poradnie specjalistyczne liczby potencjalnych biorców do ośrodków kwalifikojących do przeszczepu nerki.

 Więcej >

Polacy przeprowadzili innowacyjny zabieg transplantacji

01.04.2013

Pierwszy na świecie udany przeszczep wysp trzustkowych pod śluzówkę żołądka z użyciem endoskopu przeprowadził u pacjenta polski zespół chirurgów z Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie.

 Więcej >

Kobieta po pięciu przeszczepach urodziła zdrowie dziecko

17.03.2013

Kobieta, której przeszczepiono w 2007 roku wątrobę, trzustkę, żołądek oraz jelito cienkie i grube urodziła zdrowe dziecko, co - jak podaje w czwartek agencja Associated Press - jest pierwszym przypadkiem udanego porodu u pacjentki po tak wielu przeszczepach.

 Więcej >

Końskie zdrowie

27.02.2013

Tadeusz Żak z Tarnowa od 12 lat uprawia zawód stacza kolejkowego. Specjalizuje się w kolejkach do lekarza. - Mój rekord to 40 godzin stania - mówi. W ciągu miesiąca rejestruje do 20 osób. Przyznaje, że ostatnio w jednej z tarnowskich przychodni widział konkurenta. Koszt takiej usługi to 50-100 zł.

 Więcej >

Dziękujemy naszym dawcom!

26.01.2013

Z okazji Dnia Transplantacji, w imieniu tysięcy ludzi, którzy żyją dzięki przeszczepieniom narządów, dziękujemy naszym dawcom. Wszystkim tym, którzy świadomie nie wyrazili sprzeciwu wobec pobrania narządów po swojej śmierci i w ten sposób uratowali nasze życie i zdrowie. Dziękujemy!

 Więcej >

Lubuskie bicie serc. Obchody Dnia Transplantacji

25.01.2013

- Lubuskie wspiera ideę transplantacji. To ogrom pracy i wysiłku, ale działania przynoszą efekty. W 2011 roku liczba przeszczepień od zmarłych dawców w naszym regionie była najwyższa w kraju, a gorzowski szpital zajął pod tym względem drugie miejsce i otrzymał prestiżową nagrodę „Partnera Polskiej Transplantologii” – powiedział członek zarządu Romuald Kreń, który z okazji lubuskich obchodów Dnia Transplantacji symbolicznie podpisał oświadczenie woli.

 Więcej >

List otwarty w sprawie sporów medialnych o transplantologii

25.01.2013

W związku ze zbliżającym się Dniem Transplantacji cztery organizacje społeczne postanowiły zwrócić uwagę na fakt instrumentalnego wykorzystywania transplantacji w sporach medialnych i wynikających z tego konsekwencji.

 Więcej >

Jesteśmy na Facebooku!

24.01.2013

Nasze stowarzyszenie opanowuje kolejną przestrzeń - Facebook.

Dołącz do tych, którzy nas "lubią"!

https://www.facebook.com/zyciepoprzeszczepie

 Więcej >

Byliśmy na finale WOŚP!

17.01.2013

Reprezentacja naszego stowarzyszenia miała ogromną przyjemność uczestniczyć w finale Wielkiej Orgiestry Świątecznej Pomocy w niedzielę w studiu programu 2 TVP.

 Więcej >

Informacja o 1% w 2013 roku

17.01.2013

Informujemy, że nie będzie  Stowarzyszenia w tym roku na liście  Organizacji Pożytku Publicznego na które można zadeklarować, w rocznym rozliczeniu, 1% swojego podatku. 

 Więcej >
1 2 3 ... 6 7 8 9 10 ... 54 55 56
Projektowanie stron SSI