Aktualności

Byliśmy na XI Kongresie Polskiego Towarzystwa Transplatacyjnego w Bydgoszczy

12.12.2013

Przedstawiciele naszego Stowarzyszenia mieli przyjemność zostać zaproszeni na XI Kongres Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego . W obradach Kongresu uczestniczyli prezes stowarzyszenia Eugeniusz Rydel oraz Monika Siekierka. Mieli oni okazję zapoznać się z najnowszymi metodami stosowanymi w dzisiejszej transplantologii. 

 Więcej >

Kasia i Tomek w liceum w Gostyninie

15.11.2013

Dwoje członków naszego stowarzyszenia Kasia i Tomek sprawdzili się w roli edukatorów!

http://www.logostynin.neostrada.pl/news13/news19transplantacja.html

 Więcej >

Wymierny wynik "Medycznej środy" w Bydgoszczy

10.11.2013

Uczniowie Zespołu Szkół nr 35 w Bydgoszczy mieli okazję zapoznać się bliżej z tematyką transplantacji. A stało się to 07.11.2013r. za pośrednictwem nauczycielki biologii - P. Aleksandry Matuszak, która wcześniej przybyła z grupką uczniów na wykład w ramach "Medycznej środy". 

 Więcej >

Sztum i Trójmiasto wyedukowane

31.10.2013

Nasz prezes i kolega doskonale radzi sobie w akcji ekukacyjnej w szkołach województwa pomorskiego. Poniżej dwie relacje z wizyt w szkołach w Sztumie i Gdyni.

 Więcej >

Transplantacja na Medycznej Środzie

23.10.2013

Medyczna środa - to cykl wykładów popularnonaukowych organizowanych przez Collegium Medicum w Bydgoszczy. W bieżącej, XIV już edycji, udział wzięła po raz kolejny Monika Siekierka, która 16.10 zaprezentowała  wykład na temat: „Transplantacja - jestem na TAK! Jak Podarować najcenniejszy prezent czyli życie”. Wstęp na wykłady jest wolny i są one  przeznaczone dla każdego zainteresowanego  tematyką. Wykład zgromadził ok. 100 osób, a pytaniom do tematu nie było końca.

 Więcej >

Na Kociewiu transplantacji mówią - TAK

17.10.2013

Nie wszyscy zapewne wiedzą  gdzie w naszym kraju położone jest Kociewie. Otóż to malownicze miejsce znajduje się w województwie pomorskim. Swoim obszarem graniczy na północnym-zachodzie z Kaszubami, natomiast na wschodzie z Dolnym Powiślem i Żuławami. Na terenie Kociewia znajdują się takie miejscowości jak : Starogard Gd, Tczew, Pelplin i Gniew.

 Więcej >

Zombi w natarciu!

25.09.2013

Swoje stoisko mieliśmy wśród Zombi... 14. września nasze stowarzyszenie zostało zaproszone na Winobranie  do Zielonej Góry. Tam jedną z ciekawszych i barwniejszych imprez był korowód - Zombi walk.

 Więcej >

ZAPRASZAMY!

22.09.2013

Wszystkich, którzy pragną aktywnie i miło spędzić czas 5 października (sobota), zapraszamy do Bogdańca (powiat Gorzowski) na wspólny III Ogólnopolski Marsz Nordic Walking im. prof. Zbigniewa Religi.

 Więcej >

W deszczu i z końmi, czyli Jarmark Kujawsko-Pomorski

18.09.2013

Mimo deszczowo-słonecznej aury wzięliśmy udział w Jarmarku Kujawsko -Pomorskim w podbydgoskim Myślęcinku.

 Więcej >

A w Bydgoszczy aktywnie żegnaliśmy lato

06.09.2013

Nasze stowarzyszenie coraz bardziej wpisuje się w krajobraz wielkomiejskich 

imprez plenerowych. 

 Więcej >

Na jarmarku, przy wiklinie i piwie

03.09.2013

Mimo iż na Jarmarku Chmielo-Wikliniarskim goście z Nowego Tomysla i okolic spodziewają się innych atrakcji nasze wspólne stoisko z Drużyna Szpiku wzbudziło duże zaintersowanie.

 Więcej >

Pierwszy tego typu przeszczep w Szczecinie

27.08.2013

Pierwszy w Szczecinie przeszczep dwóch płuc u pacjenta chorego na mukowiscydozę przeprowadzono w klinice Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego - poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka uczelni Kinga Brandys.

 Więcej >

Kongres transplantologów we Wrocławiu

22.08.2013

Profesor Maria Siemionow z kliniki w Cleveland (USA), której zespół kilka lat temu dokonał pierwszego pełnego przeszczepu twarzy, Mats Brannstrom z Goeteborga (Szwecja) i Omer Ozkan z Turcji, którzy dokonują przeszczepów macicy, profesor Adam Maciejewski, którego zespół przed kilkoma tygodniami wykonał w Gliwicach przeszczep twarzy. To tylko kilku spośród prelegentów XI Kongresu Międzynarodowego Towarzystwa Przeszczepów Ręki i Tkanek Złożonych, który odbędzie się już 29-31 sierpnia we Wrocławiu. Napisała Gazeta Wrocławska.

 Więcej >

Zostań transplantologiem!

20.08.2013

Brytyjski pomysł na promocję dawstwa narządów. Gra on-line, w którą może zagrać każdy, wygrana nie jest jednak prosta. Często brakuje odpowiednich organów, a chorzy czekają.

Zagraj, uratuj swoich pacjentów, zobacz sam jak ważne jest by właściwe organy znalazły się na czas!

http://gry-online.poszkole.pl/gra,Organise,72512.html 

 Więcej >

Napisali o nas studenci medycyny!

29.07.2013

Nasza koleżanka Monika Siekierka udzieliła bardzo mądrego wywiadu pismu studentów Colegium Medicum w Bydgoszczy "Lab & Roll".

Do przeczytania tutaj: http://www.cm.umk.pl/images/users/343/NUMER%205.pdf

 Więcej >

Motocykliści też promują transplantację!

21.07.2013

W akcję  naszego stowarzyszenia aktywnie zaangażowało się motocyklowe Stowarzyszenie Klub 96 MC Poland oraz Departament Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego. W sobotę, 13 lipca 2013 roku, w trzecim dniu trwania XVIII Ogólnopolskiego Zlotu Motocyklowego w Łagowie wspólnie propagowaliśmy ideę transplantacji.  

 Więcej >

WOODSTOCK 2013

13.07.2013

19 dni pozostało do otwarcia tegorocznego 19. Przystanku Woodstock.  Jak zapewnia głównodowodzący Przystanku Jurek Owsiak : Przystanek Woodstock jest już przygotowany w 99 procentach, bo zawsze coś może ulec zmianie - zastrzega, ale zaprasza wszystkich w dniach 1-3 sierpnia do Kostrzyna nad Odrą. Stowarzyszenie dołącza się do zaproszenia, jak zwykle od 6 lat będziemy obecni w alejce organizacji NGO.  

  • Jeśli chcesz zapytać:
  • Kiedy osoba chora może mieć  przeszczep ?
  • Gdzie można sprzedać nerkę, a może płuco ? 
  • Czy oświadczenie woli  to informacja która spowoduje że lekarze nie pomogą Ci po zdecydowałeś się zostać dawcą? 
  • Jesłi chcesz się podzielić swoją opinią na temat  przeszczepu głowy. 

Zapraszamy !! 

 Więcej >

Byliśmy na Dniach Przasnysza

25.06.2013

Dni Przasnysza i Ziemi Przasnyckiej stały się, dla naszych warszawskich przyjaciółek i członkiń stowarzyszenia, okazją do propagowania wiedzy o transplantacji i dawstwie organów po śmierci.

 Więcej >

Nasze historie w biuletynie NFZ

06.06.2013

Szczeciński Oddział NFZ  wydał biuletynem zat. "Historie prawdziwe

o walce z chorobą, opowiedziane przez pacjentów i lekarzy",

w którym są m.in. 4 artykułyprasowe poświęcone przeszczepom - bardzo budujące i poruszające. 

Na stronie internetowej dostępny jest tutaj
http://www.nfz-szczecin.pl/files/2013_01_10_historie_prawdziwe.pdf.

(str. 4, 26, 36, 44 oraz 67)

 Więcej >

Byliśmy w Szczecinie Pod Platanami

02.06.2013

Nasze stowarzyszenie miało, po raz pierwszy, okazję pokazać się publicznie w Szczecinie. Na XII Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI postawiliśmy swój namiot i wspólnie z dziesiątkami innym szczecińskich stowarzyszeń i organizacji (prezentującymi swoje osiągnięcia) pokazaliśmy szczecinianom naszą pracę i ideę transplantacji i dawstwa organów.

 Więcej >
1 2 3 ... 6 7 8 9 10 ... 55 56 57
Projektowanie stron SSI