Aktualności

Promocja transplantacji na Przystanku Woodstock

26.09.2014

Kolejny, jubileuszowy 20 Przystanek Woodstock już za nami. Do Kostrzyna n/Odrą jak zwykle ściągnęły tłumy. W ciągu trzech festiwalowych dni nasze stoisko w alei organizacji pozarządowych zostało odwiedzone przez setki uczestników.

 Więcej >

O transplantacji w trakcie dożynek w Jamnie

19.09.2014

Koniec lata to tradycyjnie dla rolników czas Dożynek. Tegoroczne Święto Plonów Gminy Łowicz odbyło się 31 sierpnia w Jamnie.
W trakcie uroczystości Stowarzyszenie „Życie po Przeszczepie” zorganizowało akcję propagującą ideę transplantacji narządów.

 Więcej >

Na folkowo czyli Jarmark Kujawsko-Pomorski

17.09.2014

Już po raz drugi nasze Stowarzyszenie wzięło udział w Jarmarku Kujawsko-Pomorskim, który odbył się 14 września w podbydgoskim Myślęcinku. Jarmark ten oprócz promocji regionalnych smakołyków i zespołów ludowych-służy przede wszystkim prezentacji organizacji pozarządowych. 

 Więcej >

XIII Zjazd Stowarzyszenia

10.09.2014

W dniach od 4 do 7 września, w Krakowie odbył się XIII Zjazd Stowarzyszenia "Życie Po Przeszczepie".

Zjazd miał miejsce w Domus Mater - przy ulicy Saskiej w Krakowie. W czwartek na przyjezdnych czekała obiadokolacja i czas, podczas którego mogliśmy zawierać nowe, wspaniałe znajomości.

 Więcej >

Obchody Światowego Dnia WZW

09.09.2014

Z małym opóźnieniem, ale informujemy:)

Jak zapewne część naszych członków się orientuje, nasze Stowarzyszenie działa również w koalicji hepatologicznej.
W dniu 28 lipca obchodziliśmy Światowy DZIEŃ WZW z okazji tego Dnia zorganizowany został przez Fundację "Gwiazda Nadziei" Zjazd koalicjantów w Warszawie. Uczestniczyli w nim również nasi członkowie: Basia Sułkowska, Grzesiu Toczkowski oraz Eugeniusz Rydel.
W programie, między innymi, znalazł się objazd zabytkowym, londyńskim autobusem po ulicach Warszawy, uczestnicy w ten sposób promowali leczenie WZW rozdając ulotki informujące o akcji bezpłatnych badań na obecność wirusów w dniu 28 lipca na terenie Warszawy , Szczecina, Krakowa , Katowic i Częstochowy.

Zdjęcia dostępne są w galerii: http://www.przeszczep.pl/galeria_1661.htm

 Więcej >

Ludzie po transplantacjach wciąż mogą walczyć o medale

21.08.2014

Każdy z nich otarł się o śmierć. Teraz poprzez sport chcą wszystkim uświadomić, jak ważne są sprawy związane z transplantacjami narządów.

Gazeta Krakowska napisała o 8. Mistrzostwach Europy dla Osób po Transplantacji i Dializowanych. Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3543503,ludzie-po-transplantacjach-wciaz-moga-walczyc-o-medale,id,t.html?cookie=1

 Więcej >

Zaczynamy na Woodstocku

30.07.2014

Od dzisiaj do niedzieli szukajcie nas na 20. Przystanku Woodstock! Tam gdzie reszta organizacji pozarządowych (czyt. NGOsów), będziemy edukować nt transplantacji i dawstwa organów po śmierci, odpowiadając na wszystkie pytania, nawet te głupie (czy można u was oddać nerkę?) i niewygodne... Zapraszamy!

 Więcej >

Gdy mózg umiera

28.07.2014

O tym, kiedy człowiek umiera i jak się stwierdza śmierć mózgu, z dr. Tomaszem Kubikiem rozmawia Katarzyna Pinkosz w "Gościu Niedzielnym".

 Więcej >

Akcja bezpłatnych badań

17.07.2014

Akcja bezpłatnych badań anty-HCV,

28. lipca 2014

adresy w Szczecinie, Warszawie, Krakowie, Czestochowie i Katowicach:

 Więcej >

Święta prawda, tyż prawda i g.... prawda!

16.07.2014

Sezon ogórkowy w pełni i po raz kolejny jesteśmy świadkami zamieszania medialnego, w którym ucierpi transplantologia i dawstwo organów. 

Śmierć bliskiej osoby jest, w naszym życiu zawsze tragicznym zdarzeniem. Szczególnie ta niespodziewana i przedwczesna. Wykorzystywanie takiej tragedii przez dogmatyków i łowców sensacji jest szczególnie nieetyczne i niegodziwe.

 Więcej >

Rajd rowerowy - PODZIEL SIĘ SOBĄ!

01.06.2014

Fundacja ORGANIŚCI im. Bartka Kruczkowskiego w czerwcu (17-22) organizuje rajd rowerowy pod hasłem PODZIEL SIĘ SOBĄ!

 Więcej >

Narządy można kupić legalnie!

25.05.2014

Wątroba proszę ! Nerka oczywiście, płuco ychyyy a może serce , TAK!

Każdy kto chce może zakupić legalnie na swój użytek „potrzebny” narząd. Dodatkowym atutem jest możliwość wyboru samopoczucia. Każdy z narządów posiada „buźkę” która pokazuje swój nastrój! Narządy są wyjątkowe ponieważ są wykonane ręcznie i tak jak każdy z nas mają swój niepowtarzalny charakter. Dodatkowo są miękkie i przytulne.

 Więcej >

Chwila poezji

22.05.2014

Jednym z licznych efektów mojej wizyty w Gimnazjum nr 2 w Szczecinie było odnalezienie poniższego dzieła. 

 Więcej >

A w kwietniu w Zeusie

12.05.2014

Zajęcia, które odbyły się w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Gliwicach pokazały młodzieży prawdziwe znaczenie słów „podaruj siebie innym”.

 Więcej >

Zaproszenie na XIII Zjazd Stowarzyszenia

05.05.2014

Stowarzyszenie "Życie po przeszczepie" organizuje Zjazd na którym odbędzie się Walne Zgromadzenie członków. Zjazd odbędzie się w dniach 4-7. września br. w Krakowie. Prosimy o zgloszenie możliwości uczestnictwa.

 Więcej >

Dobre wiadomości dla chorych na WZW C

02.05.2014

Na ostatnim kongresie EASL (Europejskie Towarzystwo Badań nad Wątrobą), który odbył się w połowie kwietnia 2014 roku w Londynie, naukowcy zaprezentowali obiecujące wyniki. Przedstawiono między innymi rezultaty badań które dają nadzieję osobom z nawrotem wirusowego zapalenia wątroby typu C po transplantacji.

 Więcej >

Zaproszenie do Katowic - konferencja i "Krwisty Maj"

30.04.2014

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, w ramach akcji organizowanej wspólnie z Uniwersytetem Śląskim, zapraszają na konferencje i akcję pod hasłem KRWISTY MAJ - WampirUŚ

 Więcej >

Kolejni uczniowie z transplantacją "za pan brat"

25.04.2014

W ubiegłym tygodniu Monika jako reprezentant naszego Stowarzyszenia gościła w Liceum Ekonomicznym w Pile. Zaproszenie tym razem wystosowały nauczycielki wychowania fizycznego: Pani Jolanta Jagła oraz Pani Monika Jeż przy współudziale Dyrekcji Szkoły -Pani Renaty Strojnej.

 Więcej >

Zółty tydzień, zaszczep się!

02.04.2014

Trwa Żółty Tydzień (od 31. marca do 11. kwietnia)  - XXVII edycja ogólnopolskiej akcji, której ideą jest edukacja na temat zagrożeń związanych z wirusowym zapaleniem wątroby typu A (WZW A) i typu B (WZW B) oraz popularyzacja szczepień ochronnych, jako sprawdzonej profilaktyki tych chorób.  Do podjęcia profilaktyki zachęcamy szczególnie osoby dotychczas niezaszczepione.

 Więcej >

Prof. Wojciech Rowiński in memoriam

19.03.2014

Odszedł Wielki Człowiek, Pionier i Orędownik Idei Transplantacji w Polsce. 

Dzięki jego determinacji i pasji pacjenci w Polsce mają dostęp do medycyny transplantacyjnej na poziomie nie ustępującym standardom krajów zachodnich.  

Panie Profesorze zostanie Pan w naszej pamięci!

 Więcej >
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 54 55 56
Projektowanie stron SSI