Aktualności

Nowy konsultant z Łodzi

16.09.2004
Wortal www.przeszczep.pl pozyskał nowego konsultanta. Jest nim dr n.med Zbigniew Deroń specjalista chorób zakaźnych, internista, Ordynator Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i chorób watroby C-1 Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr Wł. Biegańskiego w łodzi. Więcej >

20 września ruszyła XIV edycja akcji „Żółty Tydzień"

14.09.2004

Już 20 września rozpoczęła się XIV edycja akcji szczepień przeciwko wirusowym zapaleniom wątroby typu A i B - „Żółty Tydzień".

Celem akcji jest propagowanie wiedzy i profilaktyka wirusowych zapaleń wątroby typu A i B.

Wciąż miliony Polaków ryzykują swoim zdrowiem.

Od 20 września do 2 października możemy zaszczepić się i ochronić na długie lata przed tymi groźnymi chorobami. W tym czasie do punktów szczepień powinni się zgłosić wszyscy, którzy rozpoczęli cykl szczepień podczas wiosennej edycji „Żółtego Tygodnia". Wtedy należy przyjąć drugą i ostatnią dawkę szczepionki przeciwko WZW typu A oraz trzecią przeciwko WZW typu B. Osoby, które zaszczepiły się szczepionką skojarzoną uodporniającą na oba typy wirusów również powinny przyjąć ostatnią dawkę.

 Więcej >

1 października - Światowym Dniem Świadomości o WZW

14.09.2004

Z inicjatywy stowarzyszeń pacjentów z WZW C , głównie z Wielkiej Brytanii, w tym roku dzień 1 października został ustanowiony Dniem Świadomości o WZW C (HCV Awareness Day).

Z tej okazji udostępniona została ogólnoswiatowa strona internetowa www.Hep-Links.com

Polskę reprezentują dwa Stowarzyszenia.

1. Fundacja Św. Jerzego na rzecz przeciwdziałania skutkom epidemii wirusowego zapalenia watroby typu "C". (The Saint George Foundation)

2. Stowarzyszenie Pomocy Ludziom z Uszkodzoną Watrobą "Życie po przeszczepie" (Life after liver transplantation)Zajrzyj na stronę http://www.hep-links.com/index.php?id=46

 Więcej >

Zimowe Nicholas Cup 2005 w Zakopanem

18.08.2004

4-te Międzynarodowe Igrzyska Sportowe dla Dzieci po Przeszczepieniu Narządu – Nicholas Cup 2005 odbędą sie w Polsce w Zakopanem.

   Zawody o Puchar Nicholas'a wzięły swoją nazwę od Nicholas'a Green'a - włoskiego siedmiolatka, który zginął tragicznie na skutek fatalnej pomyłki włoskiej mafii, która mylnie ostrzelała samochód, którym podróżowali państwo Green wraz z dwójką swoich dzieci - Nicholasem i Eleanor. W skutek strzelaniny Nicholas Green został ciężko ranny w głowę. Dwa dni później lekarze stwierdzili, że jego mózg jest martwy. Wówczas, państwo Green podjęli decyzję o oddaniu narządów ich synka do transplantacji.

 Więcej >

Znakomite wyniki polskiej ekipy na olimpiadzie w Lublianie...

18.08.2004

3rd ETDSF GAMES LJUBLJANA 2004

W dniach od 28 sierpnia do 4 września 2004 roku miała miejsce już III edycja Europejskich Igrzysk dla osób dializowanych i po przeszczepieniu.

Tym razem Zawody odbyły się w stolicy Słowenii – Ljubljanie.

W Zawodach wzięło udział ponad 200 zawodniczek i zawodników z 18 krajów europejskich. W skromnej, 6-osobowej reprezentacji Polski, znalazły się 4 osoby po przeszczepieniu nerek i 1 po transplantacji wątroby oraz kierownik i lekarz ekipy dr hab. med. Andrzej Chmura z Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej AM w Warszawie.

 Więcej >

Informator dla pacjentów po przeszczepie serca

24.07.2004

W dziale transplantacja serca dodaliśmy dzięki naszemu partnerowi firmie Fujisawa Pharmaceutical Co.,Ltd - biuro w Polsce Informator dla pacjentów po przeszczepie serca autorstwa Bruno M. Maisnera i Bruno Richarta pt."Życie toczy się dalej!

http://www.przeszczep.pl/main/a/temat/id/82

 Więcej >

Jest Uchwała Stowarzyszenia w sprawie przystąpienia do FOT

20.07.2004
Podczas V Zjazdu Stowarzyszenia " Życie po przeszczepie" w dniu 9 lipca 2004 r. miało miejsce Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia podczas którego podjeto Uchwałę w sprawie nieprzystąpienia do Federacji Organizacji Transplantacyjnych w formie zaproponowanej przez Fundację "Żjednoczeni dla Transplantacji" i Pana prof. Wojciecha Rowińskiego. Więcej >

Prośba o kontakt...

01.07.2004

witam .

jestem mamą dziecka po transplantacji wątroby, bardzo chętnie nawiąże kontak z osobami po takiej operacji. Chciałambym się dowiedzieć jak się czują , jak żyją , bo moja córeczk jest jescze za mała że by mi powiedzieć jak się czuje .

pozdrawiam antiopa@poczta.onet.pl

 Więcej >

Odbył się V Zjazd Stowarzyszenia "Życie po przeszczepie"

29.06.2004

W dniach 9 do 11 lipca 2004 r., w Warszawie odbył sie V Jubileuszowy Zjazd Stowarzyszenia Życie po przeszczepie .

 

Na naszych stronach zamieściliśmy już obszerne sprawozdanie z naszego warszawskiego spotkania.

Zapraszamy do obejrzenia:

http://www.przeszczep.pl/main/a/temat/id/80

 Więcej >

Plakat wzw C

24.06.2004

Stowarzyszenie "Życie po przeszczepie" wspólnie z GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A. wydrukpowało nowy plakat informijący o chorobie i profilaktyce wirusowego zapalenia wątroby typu C. Autorem plakatu jest dr Marta Wawrzynowicz-Syczewska z Pomorskiej Akademi Medycznej w Szczecinie.

Plakat wydrukowano w nakładzie 5.tyś egz.

Przypominamy, że dysponujemy jeszcze nakładem ok.1.000 sztuk plakatu wzw B

Szpitale, przychodnie zaiteresowane tym materiałem prosimy o kontak ze Stowarzyszeniem. Plakat wysyłamy bezpłatnie. stowarzyszenie@przeszczep.pl

 Więcej >

Pierwsza w Polsce i ... nieliczna na świecie

10.06.2004
Edyta Hałuszczak ze Szczecina, pierwsza w Polsce kobieta, która po transplantacji wątroby urodziła syna, ma drugie dziecko. Szczęśliwa matka urodziła zdrową córkę. Poród odbył sie przez cesarskie ciecie podczas którego wykonano biopsje wątroby. Obie ciąże prowadził transplantolog ze Szpitala Klinicznego nr. 1 Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie - Roman Kostyrka, który 8 maja 1998 roku przeszczepił wątrobę Edycie.  Więcej >

Zmarła współzałożycielka Stowarzyszenia "Życie po przeszczepie"

23.05.2004
W sobotę 22 maja zmarła po długiej chorobie Teresa Pijarowska współzałożycielka Stowarzyszenia "Życie po przeszczepie". Znali ją wszyscy uczestnicy Zjazdów w Rokitnie w organizacje których aktywnie właczała się. Zajmowała sie takze bieżącymi sprawami Zarzadu Głównego - telefony, korespondencja....  Więcej >

Wszystko o szczepieniach i szczepionkach - www.szczepienia.pl

21.05.2004
Największa firma farmaceutyczna w Polsce, GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A., uruchomiła nowy serwis internetowy www.szczepienia.pl. W zamyśle ma to być rozbudowany i stale aktualizowany potężny wortal o szczepieniach i szczepionkach. Jest on adresowany do wszystkich osób zainteresowanych tematyką szczepień - do pacjentów, lekarzy i dziennikarzy.  Więcej >

Zaszczep się przed wyjazdem

17.05.2004

Rusza kampania „Zaszczep się przed wyjazdem”. Potrwa od 24 maja do końca czerwca. Celem akcji jest zwrócenie uwagi Polaków planujących wyjazdy wakacyjne, że powinni pomyśleć o zdrowiu i zaszczepić się przeciwko chorobom, które grożą im podczas letnich wojaży. Wyjazdy sprzyjają zakażeniu wirusami zapalenia wątroby typu A i B, przed którymi można się ochronić przy pomocy szczepionki.

Zobacz niezbędnik podróżnika

 Więcej >

Koalicja na rzecz Pacjentów „Mam prawo do zdrowia”

15.05.2004

Stowarzyszenie "Życie po przeszczepie" zostało zaproszone na spotkanie organizowane przez Koalicje na rzecz Pacjentów „Mam prawo do zdrowia” w dniu 19 maja 2004 r. o godz. 11.00 w sali “Kominkowej” Warszawskiego Domu Technika “NOT”, w Warszawie.

Program spotkania:

 przedyskutowanie tematów przygotowanych dla dziennikarzy na konferencję prasową pod roboczym tytułem “Pieniądze w ochronie zdrowia to nie wszystko” – tematy opracowane na podstawie materiałów dostarczonych przez członków Koalicji. Konferencja odbędzie się w tym samym miejscu, o godz. 13.00; Nasze Stowarzyszenie reprezentować będzie vice prezes dr Magdalena Sroczyńska-Kozuchowska.

przeczytaj także dokument programowy Koalicji

 Więcej >

Stowarzyszenie "Życie po przeszczepie" złożyło w KRS wniosek o wpisanie na listę organizacji o statusie pozytku publicznego

12.05.2004

Zarząd Główny Stowarzyszenia "Życie po przeszczepie" złożył w Sądzie Rejonowym w Zielonej Górze, w Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sadowego Sekcja III wniosek o wpisanie na listę organizacji o statusie pożytku publicznego.

Zdecydowalismy sie na ten krok gdyż status ten ułatwia nam dostęp do telewizji i radia publicznego co przy naszych projektach jest niezwykle ważne. Wierzymy, że procedura nie potrwa tak długo jak pierwsza rejestracja Stowarzyszenia w KRS.

 Więcej >

Seminarium Senackiej Komisji Polityki Społecznej i Zdrowia RP

11.05.2004
11 maja odbyła się Komisja Polityki Społecznej i Zdrowia RP, podczas której miało miejsce posiedzenie seminaryjne poświęcone Aktualnym Problemom Przeszczepiania Narządów i Komórek Krwiotwórczych. Inicjatorem podjęcia tematu transplantacjina forum komisji był Krajowy Konsultant d/s Transplantacji prof. Wojciech Rowiński Więcej >

Nowe szaty serwisu www.przeszczep.pl

11.05.2004
We wtorek 11 maja br. ukończyliśmy prace nad nowym serwisem. Zdajemy sobie sprawę,że w czasie przegladania stron mogą Państwo natrafić na drobne błedy w funkcjonowaniu, których trudno było uniknąć "na sucho". Zwracamy się z prośba o wyrozumiałość i wszelkie uwagi dotyczace działania serwisu.  Więcej >

24 maja br. już po raz drugi osoby po przeszczepie spotkały się na Jasnej Górze

26.04.2004

Msze Świętą przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej odprawił Przeor Paulinów – Ojciec Marian Lubelski.

Podobnie jak przed rokiem msza odprawiona została w intencji :

- Osób zmarłych, których organy zostały przekazane do transplantacji,- Ich Rodzin i Bliskich,- Ekip medycznych zaangażowanych przy tych operacjach sprawujących opiekę nad osobami po przeszczepach,- dziękczynnej za uratowanie życia tym, którzy otrzymali nowe organy,W homilii Ojciec Marian Lubelski powiedział m.in.

 Więcej >

II Ogólnopolski zjazd organizacji pozarządowych działajacymi na rzecz osób z chorobami watroby - 24 kwietnia 2004 Częstochowa

14.04.2004
Juz po raz drugi spotykamy się na Jasnej Górze przed Ołtarzem Głównym Godz. 11,00-12,00 Msza Świeta W intencji: - Osób zmarłych, których organy zostały przekazane do transplantacji, - Ich Rodzin i Bliskich, - Ekip medycznych zaangażowanych przy tych operacjach sprawujących opiekę nad osobami po przeszczepach, - dziękczynnej za uratowanie życia tym, którzy otrzymali nowe organy, Homilię wygłosi Przeor Paulinów – Ojciec Marian Lubelski Więcej >
1 2 3 ... 50 51 52 53 54 55 56 57
Projektowanie stron SSI