Aktualności

UWAGA , NOWY WAŻNY PROJEKT

02.12.2004

Stowarzyszenie “Życie po przeszczepie” przystępuje do realizacji projektu pod roboczą nazwą : “Listy do rodzin naszych dawców”.

Projekt zakłada druk w formie książeczki, 20-30 listów osób po przeszczepach organów od osób zmarłych , kierowanych do rodzin swoich dawców. Listy te winny być formą podziękowania za możliwość uratowania życia, pokazania, że tamto zgasłe życie nie poszło na marne...  Liczymy na bardzo osobisty stosunek do tego projektu, choć całość pozostanie anonimowa. Jesteśmy zaiteresowani listami od osób po transplantacji różnych organów.

W zamyśle, wydrukowaną książeczkę chcemy przekazać na ręce lekarzy, którzy przeprowadzają jakże trudne rozmowy z rodzinami potencjalnych dawców. Myślimy, że przekazanie takiego zbioru listów pokazujących celowość darowania życia innemu człowiekowi przez osoby tragicznie umierające, pomoże podjąć własciwą decyzję.

Czekamy na Wasze listy pod adresem: Stowarzyszenie “Życie po przeszczepie” Zarząd Główny, ul. Łąkowa 8, 66-440 Skwierzyna , lub pod internetowym adresem stowarzyszenie@przeszczep.pl do końca lutego 2005 roku.

Wśród najlepszych listów rozlosujemy 3 atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 Więcej >

Dzień Transplantacji

01.12.2004

Przypominamy, że podobnie jak w latach ubiegłych Stowarzyszenie "Życie po przeszczepie" jest organizatorem Dnia Transplantacji w rocznicę pierwszego polskiego przeszczepu nerki w naszym kraju (26 stycznia). Miejscem obchodów będzie Sala Senatu Akademii Medycznej w Warszawie. Spodziewamy się przyjęcia zaproszenia przez wielu transplantologów, osoby po przeszczepach i oczywiście media.

   

 Więcej >

Pamietajcie o zaległych składkach

01.12.2004

Przypominamy, że składki ( rocznie 20 zł ! Mile widziana wielokrotność -kto może!) można wpłacać skarbniczce Oddziału w Warszawie – Bogusi Boczkowskiej lub przekazywać w Przychodni osobom z Warszawy, a dopiero one przekażą skarbniczce ( ale wtedy kwitek otrzymuje się z opóźnieniem).

Składki można też wpłacać na konto Stowarzyszenia "Życie po przeszczepie". Numer konta 43 1500 1416 1214 1001 2125 0000 w Kredyt Bank S.A.

 Więcej >

Komunikat Oddziału Stowarzyszenia "Życie po przeszczepie" w Warszawie

01.12.2004

Stowarzyszenie zaprasza swych członków i sympatyków na spotkania (w godzinach popołudniowych , na ogół między godz.17 a 19, w drugie i czwarte poniedziałki miesiąca) do sali bibliotecznej, która znajduje się na parterze Pawilonu B Transplantologii na ul. Lindleya (tzn. w tym samym budynku, co dobrze znane Oddziały A i B, na końcu korytarza ,,pod’’ odcinkiem B). Szczególnie mile widziani będą pacjenci po przeszczepie wątroby leżący w szpitalu! Najbliższe spotkania:  27 grudnia.

Dnia 27 grudnia spotkanie będzie miało oczywiście charakter świąteczno-noworoczny, ale PRZEDE WSZYSTKIM obchodzić będziemy ,,DZIESIĄTE URODZINY’’ naszej koleżanki (Jadzi; przeszczep wątroby 30 grudnia 1994 !). Z tej okazji ZAPRASZAMY WSZYSTKICH członków Stowarzyszenia, którzy mogą bez większych kłopotów dotrzeć wtedy ( 27 grudnia, godz.17) do Warszawy !

 Więcej >

"Dzisiaj MY, jutro TY !! "Gdy kasy na leczenie ubywa, to chorych z HCV przybywa!"

12.10.2004

     Pod takim między innymi hasłem miała miejsce akcja protestacyjna Stowarzyszenia "Prometeusze",  sprzeciw wobec braku leczenia i diagnostyki osób zakażonych HCV i HBV.

     W Polsce jest zakażonych wirusem HCV około 730 tysięcy ludzi, o swoim zakażeniu wie niespełna 3% zakażonych, zdiagnozowano bowiem do tej pory tylko 15 tysięcy przypadków. W roku bierzącym na leczenie oczekiwało 6000 zakwalifikowanych chorych z całej Polski, leczeniem objęto niespełna 1400 osób. 75% chorych zakaźnie ludzi nie otrzymało w tym roku niezbędnej pomocy...

     W dniu 25 października 2004 roku, o godzinie 12:00 w Warszawie przy ul. Grójeckiej 189, pod gmachem Centrali NFZ Stowarzyszenie Pomocy Chorym z HCV Prometeusze zorganizowało akcję protestacyjną mającą na celu zwrócenie uwagi urzędników NFZ oraz społeczeństwa na bardzo złą sytuację leczenia i diagnostyki osób zakażonych wirusami HCV i HBV.

 Więcej >

Stanowisko Dotyczące Leczenia Wirusowych Zapaleń Wątroby Typu C u Dorosłych

01.10.2004

STANOWISKO ZARZĄDÓW GŁÓWNYCH POLSKIEGO TOWARZYSTWA EPIDEMIOLOGÓW l LEKARZY CHORÓB ZAKAŹNYCH ORAZ POLSKIEGO TOWARZYSTWA HEPATOLOG1CZNEGO DOTYCZĄCE LECZENIA WIRUSOWYCH ZAPALEŃ WĄTROBY TYPU C U DOROSŁYCH

Zakopane 03.04.2004r.

W odpowiedzi na liczne pytania internautów dotyczacych wyprcowanego stanowiska dotyczacego leczenia wzw typu c u dorosłych publikujemy cały tekst przyjętego dokumentu.

 Więcej >

Stanowisko Stowarzyszenia "Życie po przeszczepie" w sprawie informacji podanej w tygodniku "Newsweek"

01.10.2004

W tygodniku "Newsweek"  w numerze z 3.10.04 pojawiła sie informacja...

"Uwaga na szczepionkę" w której czytamy m.in. " Szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (wzw B) może zwiększyć ryzyko zachorowania na stwardnienie rozsiane (SM) - takie sensacyjne odkrycie ogłosili naukowcy z Harvard School of Public Health na łamach najnowszego czasopisma "Neurologi"......

która może zaniepokoić czytelników i internautów.

Stowarzyszeni przedstawia poniższe stanowisko:

   Zagadnienie bezpieczeństwa szczepionek dotyczące przypisania związku pomiędzynszczepieniem przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B a stwardnieniem rozsianym

   W pierwszej połowie września 2004r. w związku z publikacją w międzynarodowym czasopiśmie medycznym „Neurologia" badania dr Miguela A. Hernana odżyły kontrowersje dotyczące domniemanego związku pomiędzy szczepieniem przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby (wzw) typu B a stwardnieniem rozsianym (neurologiczna choroba demielinizująca, łac. sc/eros/s multiplex SM, ang. multiple sclerosis).

 Więcej >

Konferencje na temat; „Pobieranie i przeszczepianie narządów"

22.09.2004

Stowarzyszenie Osób z Niewydolnością Nerek „ SZTUCZNA NERKA „ w Kielcach, Świętokrzyski Konwent Osób Niepełnosprawnych i Pacjentów w Kielcach oraz Fundacja Zjednoczeni dla Transplantacji w Warszawie

zorganizowali w dniu 1 października 2004 r. w  sali Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach ul Artwińskiego 3, Konferencje na temat; „Pobieranie i przeszczepianie narządów"

 Więcej >

Stowarzyszenie "Życie po przeszczepie" posiada status organizacji pożytku publicznego

22.09.2004
Sąd Rejonowy w Zielonej Górze, VIII Wydział Gospodarczy KRS na posiedzeniu niejawnym w dniu 16 września 2004 wpisał Stowarzyszenie "Życie po przeszczepie" na listę organizacji posiadajacych status organizacji pożytku publicznego  Więcej >

Nowy konsultant z Łodzi

16.09.2004
Wortal www.przeszczep.pl pozyskał nowego konsultanta. Jest nim dr n.med Zbigniew Deroń specjalista chorób zakaźnych, internista, Ordynator Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i chorób watroby C-1 Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr Wł. Biegańskiego w łodzi. Więcej >

20 września ruszyła XIV edycja akcji „Żółty Tydzień"

14.09.2004

Już 20 września rozpoczęła się XIV edycja akcji szczepień przeciwko wirusowym zapaleniom wątroby typu A i B - „Żółty Tydzień".

Celem akcji jest propagowanie wiedzy i profilaktyka wirusowych zapaleń wątroby typu A i B.

Wciąż miliony Polaków ryzykują swoim zdrowiem.

Od 20 września do 2 października możemy zaszczepić się i ochronić na długie lata przed tymi groźnymi chorobami. W tym czasie do punktów szczepień powinni się zgłosić wszyscy, którzy rozpoczęli cykl szczepień podczas wiosennej edycji „Żółtego Tygodnia". Wtedy należy przyjąć drugą i ostatnią dawkę szczepionki przeciwko WZW typu A oraz trzecią przeciwko WZW typu B. Osoby, które zaszczepiły się szczepionką skojarzoną uodporniającą na oba typy wirusów również powinny przyjąć ostatnią dawkę.

 Więcej >

1 października - Światowym Dniem Świadomości o WZW

14.09.2004

Z inicjatywy stowarzyszeń pacjentów z WZW C , głównie z Wielkiej Brytanii, w tym roku dzień 1 października został ustanowiony Dniem Świadomości o WZW C (HCV Awareness Day).

Z tej okazji udostępniona została ogólnoswiatowa strona internetowa www.Hep-Links.com

Polskę reprezentują dwa Stowarzyszenia.

1. Fundacja Św. Jerzego na rzecz przeciwdziałania skutkom epidemii wirusowego zapalenia watroby typu "C". (The Saint George Foundation)

2. Stowarzyszenie Pomocy Ludziom z Uszkodzoną Watrobą "Życie po przeszczepie" (Life after liver transplantation)Zajrzyj na stronę http://www.hep-links.com/index.php?id=46

 Więcej >

Zimowe Nicholas Cup 2005 w Zakopanem

18.08.2004

4-te Międzynarodowe Igrzyska Sportowe dla Dzieci po Przeszczepieniu Narządu – Nicholas Cup 2005 odbędą sie w Polsce w Zakopanem.

   Zawody o Puchar Nicholas'a wzięły swoją nazwę od Nicholas'a Green'a - włoskiego siedmiolatka, który zginął tragicznie na skutek fatalnej pomyłki włoskiej mafii, która mylnie ostrzelała samochód, którym podróżowali państwo Green wraz z dwójką swoich dzieci - Nicholasem i Eleanor. W skutek strzelaniny Nicholas Green został ciężko ranny w głowę. Dwa dni później lekarze stwierdzili, że jego mózg jest martwy. Wówczas, państwo Green podjęli decyzję o oddaniu narządów ich synka do transplantacji.

 Więcej >

Znakomite wyniki polskiej ekipy na olimpiadzie w Lublianie...

18.08.2004

3rd ETDSF GAMES LJUBLJANA 2004

W dniach od 28 sierpnia do 4 września 2004 roku miała miejsce już III edycja Europejskich Igrzysk dla osób dializowanych i po przeszczepieniu.

Tym razem Zawody odbyły się w stolicy Słowenii – Ljubljanie.

W Zawodach wzięło udział ponad 200 zawodniczek i zawodników z 18 krajów europejskich. W skromnej, 6-osobowej reprezentacji Polski, znalazły się 4 osoby po przeszczepieniu nerek i 1 po transplantacji wątroby oraz kierownik i lekarz ekipy dr hab. med. Andrzej Chmura z Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej AM w Warszawie.

 Więcej >

Informator dla pacjentów po przeszczepie serca

24.07.2004

W dziale transplantacja serca dodaliśmy dzięki naszemu partnerowi firmie Fujisawa Pharmaceutical Co.,Ltd - biuro w Polsce Informator dla pacjentów po przeszczepie serca autorstwa Bruno M. Maisnera i Bruno Richarta pt."Życie toczy się dalej!

http://www.przeszczep.pl/main/a/temat/id/82

 Więcej >

Jest Uchwała Stowarzyszenia w sprawie przystąpienia do FOT

20.07.2004
Podczas V Zjazdu Stowarzyszenia " Życie po przeszczepie" w dniu 9 lipca 2004 r. miało miejsce Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia podczas którego podjeto Uchwałę w sprawie nieprzystąpienia do Federacji Organizacji Transplantacyjnych w formie zaproponowanej przez Fundację "Żjednoczeni dla Transplantacji" i Pana prof. Wojciecha Rowińskiego. Więcej >

Prośba o kontakt...

01.07.2004

witam .

jestem mamą dziecka po transplantacji wątroby, bardzo chętnie nawiąże kontak z osobami po takiej operacji. Chciałambym się dowiedzieć jak się czują , jak żyją , bo moja córeczk jest jescze za mała że by mi powiedzieć jak się czuje .

pozdrawiam antiopa@poczta.onet.pl

 Więcej >

Odbył się V Zjazd Stowarzyszenia "Życie po przeszczepie"

29.06.2004

W dniach 9 do 11 lipca 2004 r., w Warszawie odbył sie V Jubileuszowy Zjazd Stowarzyszenia Życie po przeszczepie .

 

Na naszych stronach zamieściliśmy już obszerne sprawozdanie z naszego warszawskiego spotkania.

Zapraszamy do obejrzenia:

http://www.przeszczep.pl/main/a/temat/id/80

 Więcej >

Plakat wzw C

24.06.2004

Stowarzyszenie "Życie po przeszczepie" wspólnie z GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A. wydrukpowało nowy plakat informijący o chorobie i profilaktyce wirusowego zapalenia wątroby typu C. Autorem plakatu jest dr Marta Wawrzynowicz-Syczewska z Pomorskiej Akademi Medycznej w Szczecinie.

Plakat wydrukowano w nakładzie 5.tyś egz.

Przypominamy, że dysponujemy jeszcze nakładem ok.1.000 sztuk plakatu wzw B

Szpitale, przychodnie zaiteresowane tym materiałem prosimy o kontak ze Stowarzyszeniem. Plakat wysyłamy bezpłatnie. stowarzyszenie@przeszczep.pl

 Więcej >

Pierwsza w Polsce i ... nieliczna na świecie

10.06.2004
Edyta Hałuszczak ze Szczecina, pierwsza w Polsce kobieta, która po transplantacji wątroby urodziła syna, ma drugie dziecko. Szczęśliwa matka urodziła zdrową córkę. Poród odbył sie przez cesarskie ciecie podczas którego wykonano biopsje wątroby. Obie ciąże prowadził transplantolog ze Szpitala Klinicznego nr. 1 Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie - Roman Kostyrka, który 8 maja 1998 roku przeszczepił wątrobę Edycie.  Więcej >
1 2 3 ... 50 51 52 53 54 55 56 57
Projektowanie stron SSI