Aktualności

Nowy Rok 2013

31.12.2012

 

Drodzy członkowie, sympatycy w Nowym Roku...

 Więcej >

Szczeciński NFZ wysyła Oświadczenia woli

20.12.2012

 

Narodowy Fundusz Zdrowia Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki w Szczecinie jest aktywnym uczestnikiem "Partnerstwa dla transplantacji".

Szczególnie ważna jest inicjatywa dystrybucji "Oświadczeń woli".

 Więcej >

Wszystkim wszystkiego!

20.12.2012

 

Niech święta Bożego Narodzenia przyniosą nam wiele radości i satysfakcji. Życzymy wszystkim, aby ten niezwykły czas dał nam to czego najbardziej pragniemy i jeszcze odrobinę więcej. Trochę tego niespodziewanego, co pozytywnie i mile nas zaskoczy. Spotkania mądrych ludzi, którzy wniosą do naszego życia pozytywne wartości. A także spełnenia marzeń, zdrowia, radości, spokoju, wielu sukcesów i pomyślności oraz spędzenia tych świątecznych chwil w milej admosferze, przy stole pełnym smakołyków i piękną śnieżną pogodą za oknem.

 

 

Zarząd 
Stowarzyszenia "Życie po przeszczepie"

 

Zdjęcie - wikipedia.pl

 

 Więcej >

Dziękujemy wolontariuszom

05.12.2012

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu wszystkim członkom Stowarzyszenia „Życie po przeszczepie”, którzy w całej Polsce propagują wiedzę o transplantacji i dawstwie organów po śmierci, życzymy wszystkiego najlepszego. Życząc dużo zdrowia, dziękujemy za Wasz czas, trud i umiejętności jakie poświęcacie dla naszej wspólnej idei.
      Serdecznie dziękujemy również wszystkim, którzy, przejęci problemami transplantacji organizują swoje działania – studentom, pedagogom, nauczycielom i młodzieży szkolnej. Korzystając z naszych materiałów, lub „robiąc swoje”, propagujecie wiedzę o transplantacji, dawstwie organów i „Oświadczeniu woli”. My, ludzie po przeszczepieniach, którym transplantacja uratowała życie i zdrowie, dziękujemy Wam w imieniu swoim i wszystkich tych, którzy czekają na swój przeszczep.

 

 Więcej >

Zmarł twórca współczesnej transplantologii klinicznej

27.11.2012

 

Zmarł Joseph E. Murray, pierwszy na świecie lekarz, który z powodzeniem przeprowadził przeszczepienie ludzkiego organu, rozpoczynając tym samym nową gałąź medycyny klinicznej - transplantologię. Za swoją pracę na ten temat otrzymał w 1990 roku Nagrodę Nobla.

W 1954 roku chirurdzy: J.E. Murray i J.H.Harrison we współpracy z nefrologiem J.P. Merill przeprowadzili pierwszy udany przeszczep nerki w The Peter Bent Brigham Hospital w Bostonie. Było to przeszczepienie pomiędzy bliźniakami. W 1962 J. E. Murray przprowadził także pierwszą na świecie operację przeszczepienia nerki od dawcy niespokrewnionego.

Joseph E. Murray zmarł w wieku 93 lat w tym samy szpitalu w który wykonał pierwszą na świecie operację przeszczepienia nerki.

Na zdjęciu - rok 1954, szczęśliwy dawca, biorca oraz dr J.E. Murray z zespołem. 

 

 Więcej >

Zwykły Bohater

25.11.2012

Pani Renata Jędrak jest 3 lata po transplantacji pluc. Operacja została wykonana w Insbrucku (Austria). Operacja która uratowała życie Pani Renaty była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób. Głownym motorem  akcji "Pomoc dla Renaty" był Pan Paweł Chodziński....

 

 Więcej >

"Arkońska" w Szczecinie działa bez zmian

25.10.2012

Władze szpitala przy ul. Arkońskiej zwołały w piątek konferencję prasową po  doniesieniach "Kuriera Szczecińskiego". Według "Kuriera" po odejściu części  lekarzy specjalistów jedyny w Szczecinie  i jeden z sześciu w Polsce oddział transplantologiczny miałby przestać istnieć.
- To nieprawda. Oddział działa  normalnie - zaprzeczył na konferencji dyrektor szpitala Mariusz Pietrzak. Sprawę listów dyrektor szpitala zgłosił do prokuratury. Do prokuratury ma trafić również sprawa rzekomego wstrzymywania przeszczepów przez zespół prof.  Wójcickiego.
W ciągu 12 lat w Szczecinie zostało przeszczepionych  380 wątrób. W zeszłym roku - 42, w roku 2012 do piątku - 30.

fot Anna Łukaszuk

 Więcej >

Nie daj się zaskoczyć żółtaczce

17.10.2012

Rozpoczął sie drugi tydzien Żółtego Tygodnia  - XXV edycji ogólnopolskiej akcji, której ideą jest edukacja na temat zagrożeń związanych z wirusowym zapaleniem wątroby typu A (WZW A) i typu B (WZW B) oraz popularyzacja szczepień ochronnych, jako sprawdzonej profilaktyki tych chorób.  Do podjęcia profilaktyki zachęcamy szczególnie osoby dotychczas niezaszczepione.

 Więcej >

Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia - Malbork 2012

09.10.2012

W drugim dniu zjazdu odbyło się Walne Zgromadzenia Stowarzyszenia , klimat spotkania był podniosły ponieważ odbywało się w sali Rady Miasta Malborka . Przez pewien czas czuliśmy się jak Radni .Walne Zebranie dokonało wyboru nowych władz Stowarzyszenia .

 Więcej >

XIII Zjazd Stowarzyszenia Życie po przeszczepie - Malbork 2012

04.10.2012

Dokladnie przed tygodniem, w dniach 27-30 września, miał miejsce kolejny, 13-ty już, Zjazd Stowarzyszenia.Tym razem miejscem spotkania był Malbork. Do miasta nad Nogatem zjechali z różnych zakątków Polski członkowie Stowarzyszenia, jak i jego sympatycy. Przełom lata i jesieni to piękna pora na takie spotkanie. Docieraliśmy na miejsce o różnych godzinach, by wreszcie całą grupą zebrać się na wspólnej kolacji w Domu Wycieczkowym „Saturn”.

 Więcej >

Tak dla Transplantacji w Mikołowie

11.09.2012

7 września z inicjatywy Mikołowskiego Powiatowego Klubu Młodzieżowego, po raz 9 został utworzony "Łańcuch czystych serc". Punktualnie o godz. 13 rozbrzmiały syreny i dzwony kościołów. Wszyscy uczestnicy trzymając się za ręce zamanifestowali solidarność w dążeniu do świata bez przemocy, narkomanii, rasizmu, nietolerancji  jednocześnie popierając wszelkie działania i postawy na rzecz jednostki i społeczności.

 Więcej >

Woodstock 2012 za nami

27.08.2012

W niedzielę zakończył się XVIII Przystanek Woodstock, największy festiwal muzyczny w Polsce stał się pełnoletni!

Dla Stowarzyszenia „Życie po przeszczepie” była to również okrągła data, po raz 5 uczestniczyliśmy w tworzeniu alejki organizacji pozarządowych. Stara prawda, że dwa razy nie wchodzi się do tej samej wody, znalazła potwierdzenie w tegorocznej edycji naszych działań na  Woodstocku. Jak zawsze były osoby które miały okazję wypełnić i wziąć dla swoich bliskich oświadczenie ( w tym roku rozdaliśmy 5000 oświadczeń).

 Więcej >

O czym warto porozmawiać na wczasach?

27.07.2012

Po raz drugi dzięki wsparciu Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej Stowarzyszenie "Życie po przeszczepie" promuje wiedzę o transplantacjinad morzem. Motywem przewodnim akcji zachęcającym wczasowiczów do rozmowy jest pytanie "O czym warto rozmawiać na plaży?". Od 20 lipca członkowie Stowarzyszenia oraz wolontariusze informują o transplantacji w nadmorskich miejscowościach Pomorza Zachodniego. W tym roku będziemy gościć, dzięki przychylności lokalnych władz w Świnoujściu,Międzyzdrojach, Niechorzu,Kołobrzegu,Mielnie, Darłowie. Za nami spotkania w pierwszych trzech miejscowościach. Początek tegorocznej akcji,jak w zeszłym roku to Świnoujscie, w tym roku byliśmy w dobrym towarzysztwie za sprawą Karuzeli  Cooltury.

 Więcej >

Woodstock na 5

17.07.2012

Za dwa tygodnie kolejna edycja Najpiękniejszego Festiwalu na Świecie  Woodstock 2012.
Tegoroczna wizyta w woodstockowej Alejce Organizacji Pozarządowych będzie szczególna  dla Stowarzyszenia „Życie po przeszczepie”. Po raz PIĄTY będziemy informować wszystkich chętnych na temat transplantacji. Jak zawsze będą dostępne Oświadczenia Woli.  Jak zawsze prosto z drukarni – coraz trwalsze. Ciekawe ile osób w tym roku wymieni swoje „stare” OW.
W zeszłym roku rozdaliśmy ponad 15.000 Oświadczeń Woli, w tym roku jesteśmy przygotowani na więcej.

 Więcej >

CBŚ chce walczyć z handlarzami narządów

06.07.2012

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego w całej Polsce wypowiedzieli wojne handlarzom ludzkich narządów. W ramach akcji "Anons" agenci weszli do prawie 100 domów. Zarzuty usłyszały już 23 osoby. Wszyscy oferowali poprzez internet sprzedaż swoich organów, głównie nerek - poinformował Piotr Bieniak z Komendy Głównej Policji.

 Więcej >

Koalicja Hepatologiczna na spotkaniu w Agencji Oceny Technologii Medycznych

06.07.2012

Koalicja Hepatologiczna, w odpowiedzi na swoje pismo, została zaproszona przez Agencję Oceny Technologii Medycznych (AOTM) jako konsultant społeczny do dyskusji na temat nowych terapii wirusowego zapalenia wątroby typu C oraz , jak się potem okazało, samorządowych programów zdrowotnych.

 Więcej >

Na Euro 2012 trzymamy kciuki za Abidala

27.06.2012

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej zbliżają się do finału. Emocje rosną. Hiszpania,Portugalia,Włochy a może „bracia” Niemcy, obdarzani coraz większą sympatia przez Polaków, zostaną Mistrzami!

Przy okazji zmagań sportowych na najwyższym poziomie historia napisana przez życie, najlepszego reżysera. Eric Abidal nie zagrał tym razem w reprezentacji Francji, ale mimo to dla wielu jest bohaterem zasługującym na najwyższe trofea. Abidal jest zawodnikiem FC Barcelona, reprezentantem Francji. W kwietnia tego roku Abidal przeszedł przeszczep wątroby. W Hiszpanii jego historia jest powszechnie znana. Historia Abidala dotarła też do nas i pokazuje, że to co Polacy myślą o przeszczepach, to nieprawda.

 Więcej >

Konkurs plastyczny "Transplantacja jestem na TAK "

17.06.2012

W mijającym tygodniu miało miejsce spotkanie laureatów i wyróżnionych konkursu plastycznego pod hasłem „Transplantacja
jestem na TAK”. Na konkurs ogłoszony przez Wydział Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego wpłynęło ponad 120 prac
plastycznych z 19 szkół ponadpodstawowych województwa zachodniopomorskiego.

 Więcej >

Przeszczep skóry skuteczny w leczeniu bielactwa

14.06.2012

Dermatolodzy ze szpitala Henry Forda w Chicago (USA) potwierdzili we własnych badaniach, że przeszczep skóry jest skutecznym i bezpiecznym zabiegiem w przywracaniu prawidłowej funkcji skóry u pacjentów z bielactwem. W pierwszym badaniu tego typu w Stanach Zjednoczonych naukowcy wykazali poprawę zabarwienia skóry o około 43% porównując z barwą skóry zdrowej pacjenta. Wśród 23 osób leczonych u ośmiu, z miejscowymi zmianami, poprawa w zabarwieniu skóry wyniosła 68%.

 Więcej >

Pierwsze w Polsce laparoskopowe pobranie nerki z wykorzystaniem obrazowania 3D

13.06.2012

W Klinice Chirurgii Gastroenterologicznej i Transplantologii CSK przeprowadzono pierwszą w Polsce operację pobrania nerki mało inwazyjną techniką laparoskopową od żywego dawcy z wykorzystaniem obrazowania 3D. Kilka godzin później zespół pod kierunkiem prof. Marka Durlika, wykonał drugą operację wszczepienia tak pobranej nerki biorcy metodą tradycyjną. Operację przeprowadzono u trzydziestoletniego chorego z niewydolnością tego narządu, któremu wszczepiono nerkę pobraną wcześniej mało inwazyjną metodą w technice 3D od jego brata.

fot.CSK

 Więcej >
1 2 3 ... 8 9 10 11 12 ... 55 56 57
Projektowanie stron SSI