3 - Prelekcje transplantacyjne w Klubach SENIORA Sadlinki - Dzierzgoń - Przezmark

Wersja do wydruku   

Od dawna jest wiadomo, że nasi Rodzice i Dziadkowie mają bardzo często decydujący wpływ na nasze decyzje. 

Młodzi często korzystają z ich doświadczenia życiowego i porad w trudnych sytuacjach, zdarza się to przy zaistniałych tragedii w przypadku śmierci osoby bliskiej z powodu wypadku komunikacyjnego lub innego zgonu z powodowanego udarem lub zatrzymaniem krążenia.


W przypadku stwierdzenia śmierci mózgu jest możliwość pobrania narządów I tkanek od tej osoby do przeszczepu, dlatego koordynator d/s transplantacji prowadzi rozmowy z rodziną osoby zmarłej. 

Tu zawsze jest problem, ponieważ rodzina w tym momencie przeżywa rozstanie z bliską osobą I trudno im podjąć dobrą właściwą decyzję, dlatego często radzą się osób starszych i to od nich często zależy jaka zostanie podjęta decyzja. 

W chwili zaproszenia naszej organizacji do przeprowadzenia prelekcji nt. transplantacji w Kubach Seniorów, doszedłem do wniosku, że jest to doskonała możliwość przekazania wiedzy transplantacyjnej tym doświadczonym ludziom. 

Prelekcje odbyły się w miejscowościach: Sadlinki w dn. 12 marca br., w Dzierzgoniu w dn. 22 marca br. oraz w Przezmarku w dn. 5 kwietnia. Spotkanie obsłużył kol. Eugeniusz Rydel. 

W czasie spotkania wystąpiła żywa dyskusja w temacie transplantacji było dużo pytań ze strony seniorów, interesowało ich prawie wszystko związane z tą dziedziną. 

Uczestnicy zaopatrzyli się w Oświadczenia Woli i ulotki, z którymi podzielą się z najbliższymi. 

Informacje przygotował: E. RYDEL

KOMETARZE

Brak komentarzy
Projektowanie stron SSI