Nie dla Konsolidacji szpitali w Warszawie

Wersja do wydruku   

W dniu 12.09.2018 odbył się w Warszawie protest przeciwko planom konsolidacji / połączenia/trzech szpitali w Uniwersyteckie Centrum Kliniczne WUM. Scalone zostaną : Samodzielny Publiczny Centralny Szpital
Kliniczny przy ul. Banacha, Samodzielny Publiczny Dziecięcy Szpital Kliniczny przy ul . Żwirki i Wigury oraz Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus przy ul. Lindleya w Warszawie z powodu zadłużenia.


Z tej trójki najmniejsze zadłużenie ma SKDJ. Protest zorganizowali członkowie Związków Zawodowych SKDJ wyrażając obawy , że konsolidacja doprowadzi do zamknięcia szpitala, gdyż z powodu ograniczenia jego działalności przestanie on spełniać swoje funkcje. Najbardziej poszkodowani w tej sytuacji będą pacjenci. Szpital posiada świetną lokalizację w Centrum Warszawy tuż obok Dworca Centralnego PKP, z dogodnymi połączeniami z pozostałymi dworcami w tym autobusowymi. Restrukturyzacja niesie za sobą zagrożenie redukcją etatów lekarzy, pielęgniarek i pozostałego personelu. Związkowcy apelują, żeby zamiast konsolidacji w szpitalu SKDJ spróbować samodzielnej restrukturyzacji w oparciu o wykonany już wcześniej bardzo dokładny i rzetelny audyt zewnętrzny. W trosce o losy pacjentów w proteście brali udział przedstawiciele Stowarzyszenia "Życie po Przeszczepie" - Maria Barbara Sułkowska, Teresa Bula i Krzysztof Lis. Protest- apel do władz emitowała na żywo w audycji Interwencje Telewizja Trwam, o godz 1.00 Radio Maryja, a powtórzenia emisji odbyło się 13.09 2018 o godz. 12.20.

KOMETARZE

Brak komentarzy
Projektowanie stron SSI