Konferencja naukowo-szkoleniowa "Wyzwania współczesnej transplantacji wątroby sympozjum w 50-tą rocznicę pierwszego udanego przeszczepienia wątroby"

Wersja do wydruku   
Konferencja naukowo-szkoleniowa
"Wyzwania współczesnej transplantacji wątroby 
sympozjum w 50-tą rocznicę pierwszego udanego przeszczepienia wątroby"
 

 

piątek, 21 lipca 2017rok, Aula Zakładu Patomorfologii, ul.Pawińskiego 7 (III.p), Warszawa
 
Informacje i rejestracja: www.hepatologia.edu.pl

 

Szanowni Państwo,

      23 lipca 2017 roku, będziemy obchodzić 50-tą rocznicę przeprowadzenia pierwszej, zakończonej powodzeniem, transplantacji wątroby na świecie. Operację wykonał wybitny chirurg i pionier transplantacji wątroby – prof. Thomas Starzl w szpitalu uniwersyteckim w Denver w Stanach Zjednoczonych. Rocznica ta zainspirowała nas do zorganizowania sympozjum, podczas którego uznani wykładowcy w praktyczny dla klinicysty sposób podzielą się najnowszą wiedzą na temat najważniejszych zagadnień współczesnej transplantologii wątroby.

      Konferencję uświetnią wykłady i obecność dwóch wybitnych pionierów transplantacji wątroby w Europie, profesora Maartena Slooffa z Groningen w Holandii oraz profesora Elwyna Eliasa z Birmingham w Wielkiej Brytanii. Wspólnie z pionierami transplantacji wątroby w Polsce, opowiedzą nam Oni o początkach i przeszkodach, które musieli pokonać w trakcie rozwoju i wdrażania tej trudnej i fascynującej dziedziny medycyny.

Serdecznie zapraszamy do Warszawy!

Z wyrazami szacunku,
prof. Piotr Milkiewicz, prof. Maciej Wójcicki

Klinika Hepatologii i Chorób Wewnętrznych
Katedra i Klinika Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby
Warszawski Uniwersytet Medyczny

KOMETARZE

Brak komentarzy
Projektowanie stron SSI