III Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Związanych Z Przeszczepami

Wersja do wydruku   

Wzorem lat ubiegłych w dn26-28.06 odbyło się spotkanie pielgrzymów w Krakowie w Domus Mater przy kościele Najświętszego serca Pana Jezusa [ z cudownym obrazem Matki Boskiej Płaszewskiej]. Organizatorem pielgrzymki był ksiądz dr Włodzimierz Płatek. Stworzone przez księdza dr Włodzimierza Płatka Duszpasterstwo Transplantacja TAK towarzyszy osobom przygotowującym się do przeszczepu i żyjącym z przeszczepionym narządem. Swoją opieka otacza rodziny, lekarzy i wszystkich ludzi zaangażowanych w niesienie pomocy ludziom chorym.


26.06 o godz 19.00 spotkaliśmy się na wspólnej obiadokolacji. Ksiądz dr Włodzimierz Płatek stworzył niepowtarzalną, rodzinną atmosferę towarzysząca zawiązaniu wspólnoty. Z radością spotkaliśmy się po długim czasie niewidzenia i  wymienialiśmy się przeżyciami i doświadczeniami jakie przyniosło nam życie.
27.06 wysłuchaliśmy wykładów:
* ABC po przeszczepieniu narządu - wybrane zagadnienia
   - prof.dr hab.n.med. Irena Janowska Warszawa
* Profilaktyka miażdżycy u pacjentów po przeszczepieniu narządów
   - dr n.med. Krzysztof Janowski Warszawa
* Jak radzić sobie z lękiem o własne zdrowie i życie
    - mgr Barbara Biernat Kraków.
Nasi wykładowcy w prosty, zrozumiały sposób przedstawili treści, które dla nas ludzi po przeszczepie są bardzo istotne. Uczą jak dbać o o zdrowie, uczulają na co zwracać uwagę i czego przestrzegać aby w dobrej kondycji żyć długo i szczęśliwie. Dziękujemy im z całego serca za rozmowy, konsultacje i pomoc w rozwiązywaniu nurtujących nas zdrowotnych problemów. Wspólnie uczestniczyliśmy w codziennych nabożeństwach, podczas których kolejny raz mogliśmy podziękować modlitwą naszym dawcom, ich rodzinom, zespołom medycznym, naszym bliskim za wsparcie i  samym sobie za dar życia.
W czasie wolnym zwiedzaliśmy Kraków: Rynek Główny z Kościołem Mariackim, Sukiennice, Zamek i Katedrę na Wawelu, Dom Józefa Mehoffera, Sanktuarium w Łagiewnikach, Sanktuarium św.Jana Pawła II . Dbaliśmy nie tylko o ducha ale także o ciało - pyszne posiłki, grill, ze smakiem zajadaliśmy się również krakowskimi deserkami nie bacząc na pochłaniane kalorie.

Tekst: Maria Barbara Sułkowska.

KOMETARZE

Brak komentarzy
Projektowanie stron SSI