Wojskowi medycy dołączyli do przeszczepiających nerki

Wersja do wydruku   

Po raz pierwszy w polskim szpitalu wojskowym przeprowadzono operację przeszczepienia nerki od zmarłego dawcy. Biorcą była 32-letnia pacjentka, która z powodu choroby nerek przez kilka ostatnich lat musiała być dializowana.


Transplantację przeprowadził w sobotę (11. maja) zespół pod kierunkiem prof. Dariusza Janczaka, kierownika Kliniki Chirurgicznej 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZ we Wrocławiu.

Operacja przebiegła znakomicie, bo choć transplantacja była pierwszą w historii wrocławskiej placówki, prof. Janczak to niezwykle doświadczony transplantolog, który na koncie ma już około 300 przeszczepów nerek - powiedziała nam ppłk Joanna Klejszmit-Bodziuch, rzecznik prasowy Inspektoratu Wojskowej Służby Zdrowia.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że udało nam się zrealizować plan rozwoju Kliniki Chirurgii i poszerzyć jej zakres działania właśnie o transplantologię, która jest szczytem osiągnięć medycyny - stwierdził prof. Janczak.

Więcej na stronach: http://www.rynekzdrowia.pl/Uslugi-medyczne/Wroclaw-pierwszy-przeszczep-nerki-w-szpitalu-wojskowym,130488,8.html

Zdjęcie Wikipedia.pl

KOMETARZE

Brak komentarzy
Projektowanie stron SSI