Prelekcje w Świnoujściu

Wersja do wydruku   

W ramach programu “Partnerstwo dla Transplantacji “ i edukacji “ Transplantacja jestem na TAK”, Stowarzyszenie “Życie po przeszczepie“ zostało zaproszone przez Wydział Zdrowia Urządu Miejskiego w Świnoujściu w celu przeprowadzenia prelekcji na temat transplantacji. Edukacją zostały objęte szkoły ponadgimnazjalne miasta Świnoujście takie jak:
Centrum Edukacji Zawodowej I Turystyki, Zespół Szkół Medycznych, Liceum Ogółnokształcące im. Mieszka I, Społeczne Liceum Ogółnokształcące STSG, Zespół Szkół Morskich, Katolickie Liceum Ogólnokształcące i Wojewódzki Zakład Kształcenia Zawodowego.


Prelekcje poprowadził w dniach 24 -26 pażdziernika br. kol. V-ce Prezes Stowarzyszenia Eugeniusz Rydel.
Pragniemy w tym miejscu bardzo podziękować Pani Katarzynie Jończyk przedstawicielce Wydziału Zdrowia Urzędu Miejskiego w Świnoujściu za przemyślany i trafny wybór terminu wykładów na temat transplantacji, był to strzał w “DZIESIĄTKĘ“, ponieważ 26 października obchodzony jest w całej Polsce jako “Dzień Donacji“, czyli dzień dawcy narządów do przeszczepu.
W tym dniu dziękujemy rodziną dawców za ich decyzję o oddaniu narządów bliskich dla ratowania innych ludzi często pozbawionych jakichkolwiek nadziei na dalsze życie, a dzięki tej decyzji żyją i cieszą się każdą chwilą jaką otrzymali.


W tym dniu temat transplantacji bardzo szeroko był komentowany przez Radio Szczecin i Telewizję Szczecin, szczególnie dlatego, że został odnotowany spadek ilości przeszczepów w Polsce w porównaniu z ubiegłym rokiem o 1/3 mniej przeszczepów.
Młodzież po prelekcjach wyszła wzbogacona o wiedzę transplantacyjną, która jest tak ważnym elementem w rozwoju transplantacji w naszym kraju.

Więcej zdjęć w GALERII

Komentarze

Brak komentarzy do tego artykułu

Zaloguj się, aby dodawać komentarze

Projektowanie stron SSI